خدا را نمی شناسم
   مشخصات مدیر وبلاگ
 
  پیوند دوستان
 
    آمارو اطلاعات

بازدید امروز : 19
بازدید دیروز : 36
کل بازدید : 43070
کل یادداشتها ها : 200

نوشته شده در تاریخ 96/10/22 ساعت 8:34 ع توسط ناهید


 الله اکبر

                           من خدا را نمی شناسم (90)ابر قدرت کیست؟

   دانش پژوه پرسید: استاد اَبر قدرت کیست و به چه کسی ابر قدرت می گویند؟

    استاد گفت: ابر یکی از پیشوندهای زبان فارسی و به معنی برترین و بالاترین است. مانند ابر مرد - ابررسانا و از این قبیل بنا براین ابرقدرت یعنی: بالاترین و برترین قدرت. ما همه می دانیم که همه انسانها نیازمند و محتاج هستند حتی ما آدمها به هوایی که از چند گاز به این سبکی تشکیل شده است و آن را هم نمی بینیم نیازمندیم. لذا اولین و برترین ابر قدرت خداوندی است که همه چیز از جمله ما انسانها را آفریده است که خودش فرمود: لا حَولَ وَ لا قُوَةَ اِلا بِالله العَلِیَّ العَظیِمِ. (هیچ حرکت و نیرویی نیست مگر به اراده خداوند بلند مرتب? با عظمت.)

    خداوند پس از خودش خواسته است که پیامبرانش و سپس انسانهایی که راه آنها و دستورات خداوند را می پویند ابرقدرت باشند.

    رسم شده است که به بعضی از کشورها هم ابر قدرت می گویند و این حرف ِ غلط و اشتباهی است. اگر خطاب ما با عنوان ابر قدرت به مردمی نیازمند باشد که در سرزمینی زندگی می کنند مسلما آنها هم به دیگران محتاج هستند زیرا از ارتباط و تعامل با یکدیگر ناگزیر و ناچارند.

    حال می گوییم که نه. رئیس جمهورهای آنجاها ابر قدرت هستند - این هم غلط و اشتباه است. شما همان رئیس جمهورهایی که مردم آن کشورها آنها را بر سر کار آورده اند را اگر بدون هیچ کمکی در میان کویری بگذارید هیچ کاری از آنها ساخته نیست و به نان شبشان هم محتاجند.

    می گوییم دولت آن کشورها ابر قدرتند - آن دولتها هم که از مردم همان سرزمینها هستند که بر آنها حکومت می کنند و این قدرت از جانب همان مردم به آنها تفویض شده است.

   خوب می گوییم ارتش آن کشورها ابرقدرتند - ارتشی که با فرمان یک نفر آدم نیازمند و محتاج ، به حرکت در بیاید و از حرکت بیایستد چگونه می تواند ابر قدرت باشد. ما در تاریخ داشته ایم که لشکریان بسیاری را خداوند با پشه فراری داده و آنها گریخته اند.

    پس می توان گفت که مجموعه آن کشور اعم از مردم و رئیس جمهور و دولت و مجالس و ارتش و ... از این قبیل آن کشورهاست که ابر قدرتند - یعنی زور دارند و کارشان را با قلدری و گردن کلفتی و چوب و چماق و قمه پیش می برند و به کرسی می نشانند. خوب اگر چنین است که شما می گویید این کارها که کار مشتی آدمهای لات و چاقوکش و بی سر و پا و ارازل و اوباش هم می تواند باشد.

   پس ما به آدمها و به کشوری که بخواهد کارش را با گردن کلفتی پیش ببرد ابر قدرت نمی گوییم بلکه ابر قدرت آن کسی است که در درجه اوّل بتواند بر نفس اماره خودش غالب و پیروز بشود و دیگر اینکه گناه نکند.

    ثروتمندانی مانند قارون هم ابر قدرت نیستند زیرا آنقدر ضعیف و ناتوانند که پول و طلا به زانویشان در می آورد و دیدیم که خداوند چگونه قارون و امثال او را با داراییهایشان به زیر زمین فرو برد.

    شاید کسی بگوید که یک بوکسور و ورزشکار بسیار قوی و ورزیده ای ابر قدرت باشد - اما ممکن است چنین کسی نتواند نفس خود را در مقابل خواسته هایش برای رسیدن به مدال و پول کنترل کند و در مسابقاتش خطا هم داسته باشد. علی بن ابیطالب (ع) فرمودند: اَشجَعُ النّاسِ مَن غَلَبَ هَواهُ (شجاع ترین مردم کسی است که بتواند بر هوای نفس خود پیروز بشود.)

   در نهایت به عرض شما برسانم که ابر قدرت کسی مانند حضرت یوسف (ع) است که در عین استطاعت بر گناه و آمادگی همه چیز برای رسیدن به آن چیزی که در آن سنین ، اکثریت جوانان خواهان و آرزومند رسیدن به آن هستند، خود را کنترل کرد و به خدا سپرد و چشم و دامانش را از گناه حفظ کرد.

    انسانهای فهیم و دانا و عالم و دانشمندانی که علمشان را در راه پیشبرد مقاصد عالیه انسانی بکار می برند و ادب و نزاکت را رعایت می کنند می شود گفت به نوعی ابر قدرتند چون بر نفس اماره خویش غالب آمده اند.

   ابر قدرت کسی یا کشوری نیست که به هر بهانه ای برای رسیدن به اهدافی که فکر می کند صحیح و درست است، دست به کشتن بی گناهان می زند و زن و کودک و پیران و بیچارگان را آواره و خسته دل و گریان می کند. ابر قدرت کسی است که در عین خشم و غضب و استطاعت و قدرت بر انتقام، می بخشد و عفو می کند.

   اما از آنجا که نفس امّاره زمامداران به آنها اجازه نمی دهد که خدایی بیاندیشند و خدایی عمل کنند ، ابر قدرت فقط خداوند و پیامبران و انسانهایی هستند که راه خدا را می پیمایند و گناه و خطا و خلافی انجام نمی دهند و در مقابل شیطان و وسوسه های او می ایستند و مقاومت می کنند.  پیام رسان 
+ دوستان سلام. وقت بخیر.

+ باسلام: روز همگی شما به خیر و سلامتی. انشاءالله. ناهید.

+ سلام دوستان همراه با شرمندگی در عدم موفقیت در پرداخت وجه الذمه ای که بر عهده اینجانب در حق شماست و پیامهای تراکنش ناموفق سامانه سداد. موفق باشید. ناهید.

+ باسلام: از زحماتی که برای همگی دوستان می کشید بسیار متشکرم. ناهید.

+ باسلام: دهه مبارکه فجر بر همگی شما عزیزان مبارک باد.

+ با سلام: دوستان خسته نباشید. موفق و پیروز باشید.
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ