سفارش تبلیغ
صبا

معرفی کاراکال و کویر مصر ایران

تور کاراکال یزد طلایی در دل استان یزد

تور کاراکال یزد طلایی در دل استان یزد

تور کاراکال یزد طلایی در دل استان یزد

تور کاراکال

تور کاراکال یزد طلایی در دل استان یزد کویر کاراکال، اسمی که شاید شما را به اشتباه بیندازد. بر خلاف تصور خیلی ها این کویر یک کویر در مرکز امریکا یا افریقا نیست. کاراکال کویری در دل ایران بزرگ است.

آدرس دقیق آن را می توان گفت کویری در حوالی بافق یزد. نام این کویر برگرفته از گربه وحشی کاراکال ساکن همین منطقه می باشد.

گربه هایی که به دلیل هوش بالا و قابلیت اهلی شدن همیشه مورد توجه مردم محلی بوده اند و با آموزش های فنی برای شکار به عنوان حیوانات شکاری محبوب بوده اند.گربه های دراز گوش کویر و حیوانات وحشی دیگر این منطقه را می توان در دل این کویر طلایی پیدا کرد و به تماشای آنها نشست.

کاراکال یکی از 8 گونه گربه سان موجود در کشور است که به عنوان سیاهگوش بیابان نیز نامیده می شود.

بیشتر بخوانید : تور کویر کاراکال یزد تور لحظه آخری تورانا + عکس کاراکال

پراکنش این گونه محدود به آفریقا و آسیا می باشد. در قزاقستان که شمالی ترین نقطه پراکنش آن است به دلیل داشتن زمستانهای سخت، جمعیت آن محدود شده است و در هندوستان که آخرین حد شرقی پراکنش کاراکال می باشد به عنوان یک گونه کمیاب معرفی میشود . این گربه به راحتی رام می شود.

این روزها تورگردانان توجه خاصی به کویر کاراکال دارند و تورهای کویر گردی با مقصد کویر کاراکال با هدف طبیعت گردی و تماشای کاراکال های زیبا ترتیب داده می شود که مورد استقبال گردشگران نیز قرار گرفته.

گردآوری: تور لحظه آخری تورانا

آشنایی با تور کویر مصر و معرفی کویر مصر

آشنایی با تور کویر مصر و معرفی کویر مصر

آشنایی با تور کویر مصر و معرفی کویر مصر

کویر مصر

آشنایی با تور کویر مصر و معرفی کویر مصر روستای مصر یا کویر مصر روستایی کوچک از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان می باشد. این روستا در دشت کویر ایران و در 45 کیلومتری شرق جندق و در 60 کیلومتری شمال خور واقع شده است.

معرفی کویر مصر

روستای مصر یا تور کویر مصر روستایی کوچک از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان می باشد. این روستا در دشت کویر ایران و در 45 کیلومتری شرق جندق و در 60 کیلومتری شمال خور واقع شده است.

آشنایی با تور کویر مصر و معرفی کویر مصر

آشنایی با تور کویر مصر و معرفی کویر مصر

درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. موقعیت جغرافیایی کویر مصر، 34.04 شمالی و 54.47 شرقی می باشد. روستای مصر به دلیل قرار گرفتن در جنوب کویر بزرگ دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. نام‌های پیشین کویر مصر به ترتیب چاه دراز، کلاته یوسف، مزرعه یوسف می باشد.

کویر مصر به همراه دو روستای بسیار کوچک دیگر به نام های امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی–جنوبی به طول حدود 6 کیلومتر واقع شده‌اند.

بیشتر بخوانید : تور کویر مصر با تورانا به کویر مصر سفر کنیم

منطقه امیر آباد در فاصله 2 کیلومتری روستا دارای تپه های شنی و پوشش گیاهای غنی از درختچه های گز و تاق و نخلهای زیبا می باشد که مناظر بسیار زیبایی را پدید آورده است. روستای فرحزاد نیز در شمال روستای مصر دارای نخلستان های زیبا می باشد که توسط شن های روان محصور گشته است.

گردآوری: تور لحظه آخری تورانا

بهترین محله ها برای سفر به استانبول با تور استانبول و اقامت در استانبول به یک دلیل استانبول به عنوان بهترین مقصد گردشگری در آسیا و اروپا انتخاب شده است! این شهر حیرت آور پر از جاذبه های گردشگری و تجربه هایی است که فقط در استانبول می توانید داشته باشید.

از دیدن جاذبه های توریستی بی شمار این شهر که بگذریم، همیشه یکی از دغدغه های ما در هنگام سفر به یک شهر یا کشور دیگر، مساله اقامت است.

پارامترهای زیادی وجود دارند که یک اقامت خوب را تضمین می کنند مثل تمیز بودن، در دسترس بودن به مکان های دیگر، امکانات مناسب داشتن، سرویس دهی خوب، رفتار پرسنل هتل و… و یکی از بزرگترین موارد، محله ای است که هتل در آن قرار دارد چون تقریبا تمام پارامترهای دیگر را در بر می گیرد.

درباره ی استانبول این مساله پر رنگ تر است چون استانبول شهر بزرگی است و باید محله هایی که هتل های مناسب در آن هستند و از دیدنی های شهر هم دور نباشند را بشناسید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.